Szybki kontakt
+48 570 739 321

30 dni na zwrot
towaru
Polski englisch

Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw duży NA ŁĄCE

Producent: ENCE PENCE
Cena: 629 PLN
Ilość sztuk: 

Zastanawiasz się do czego służą dyski i ścieżki sensoryczne?

 

Dyski sensoryczne są doskonałym narzędziem wspomagającym rozwój sensoryczny dziecka. Chodzenie po zróżnicowanych fakturach i różnorodnym podłożu pobudza receptory dotykowe oraz proprioceptywne (czucia głębokiego), znajdujące się w stopach. Dzięki temu dziecko rozwija percepcję dotykową, równowagę i koordynację ruchową.  Spacer po ścieżce korzystnie wpływa na planowanie ruchu, motororykę dużą i pamięć przestrzenną. Zabawa na ścieżce, poprawia koncentracje, pozwala się wyciszyć dziecku, i skupić na zdaniu co korzystnie wpływa na osiągnięcie lepszych wyników w szkole poprzez budowanie nowch połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpreracje bodźców dotykowych i wzrokowych, powstających podszas stymulacji zmysłów dostarczanej przez dyski sensoryczne. 

Dzięki naturalnej fakturze, wrażenia dotykowe i wzrokowe przypominają te, których doświadczamy na leśnej ścieżce, morskiej plaży czy w kuchni.

 

Dzięki naturalnej fakturze naszych dysków, wrażenia dotykowe i wzrokowe przypominają te, których doświadczamy na leśnej ścieżce, morskiej plaży czy w kuchni. 

Wrócimy pamięcią do piaszczystej plaży, morskiej bryzy, zapachu lasu czy świeżo upieczonej szarlotki. A błękit nieba otuli naszą wyobraźnię w trakcie wspomnień z biegania po łące. 

 

Opis faktur: 

 

Różne odcienie brązowych i szarych kamieni, przyniesionych prosto z łąki zapraszają do zabawy. Lekko ostre w swojej formie dają mocniejsze doznania, angażując zarówno zmysł dotyku, jak i propriocepcji.

 

Zebrane na łące kwiaty i rośliny zatopione w żywicy i ułożone na dysku przenoszą nas do tych zapachów i faktur. Lekko wystające z gładkiej powierzchni kwiatki dają ostrzejsze w swojej formie doznania, angażując zarówno zmysł dotyku jak i propriocepcji. 

 

Gładka i lśniąca powierzchnia lustra do złudzenia przypomina powierzchnię wody. Płaska i gładka faktura daje ukojenie dłoniom i stopom po stymulacji mocniejszymi wypełnieniami na dyskach sensorycznych.  Odbicie w lustrze zapewnia ciekawe doznania wzrokowe. 

 

Przyniesiony ze spaceru patyk przywołują wspomnienie zabawy na łące. Delikatne w strukturze, lekko masują dłonie i stopy „narażając” je na przyjemne doznania sensoryczne, zarówno dotykowe, jak i proprioceptywne.

 

Kwiatowa kompozycja przywołuje na myśl łąkę latem . Gładka powierzcgnia zapewnia delikatne i przyjemne doznania sensoryczne, pozwalając odpowcząc stopom i rączkom po stymulacji innymi, mocniejszymi fakturami. Dotykając ich rozbudzamy czucie powierzchowne, natomiast chodząc po ich dostarczamy naszym stopom stymulacji proprioceptywnej. Kolorowe kwiaty zapewniaja dużo ciekawych doznań wzrokowych. 

 

Pomoc dydaktyczna "Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw duży Na łące" : 

- czas realizacji zamówienia: 7 dni roboczych

Ze względu na naturalne pochodzenie komponentów, pomoc dydaktyczna może nieznacznie różnić się od zdjęcia.

 

Produkt przeznaczony do użytku pod bezpośrednim nadzorem osoby dorosłej. 

Nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat. 

  • Średnica : 30 cm
  • Grubość : 2 cm
  • W zestawie : 5 sztuk dysków sensorycznych dużych
  • karta produktu do pobrania w stopce strony :

2020 ENCE PENCE - Wszelkie prawa zastrzeżone.