Szybki kontakt
+48 570 739 321

30 dni na zwrot
towaru
Polski englisch

Kategorie

Zima w pełni, ale pogoda niekoniecznie zimowa. Jeżeli tęsknicie za zimowym klimatem, mam dla Was kilka propozycji zabaw sensorycznych, które choć na chwilę przywołają zimę.

 

Sztuczny śnieg – zabawa, którą moje dzieci uwielbiają – ja najbardziej lubię śnieg zrobiony z mąki ziemniaczanej i pianki do golenia – jest miękki i puszysty i doskonale się lepi, a do tego zapewnia świetną zabawę na przynajmniej godzinę. Ze sztucznego śniegu możemy lepić śnieżki, bałwanki i co tylko chcemy. Można też w śniegu ukryć jakieś małe przedmioty – wówczas zadaniem dziecka będzie ich odkopanie. Zabawa ta stymuluje zmysł dotyku i propriocepcji, ale też dzięki piance do golenia – zmysł węchu.

 

Zima w butelce – do tej zabawy potrzebna będzie nam plastikowa przezroczysta butelka, woda, trochę brokatu (ja zwykle wybieram niebieski) i gliceryny – wszystko umieszczamy w butelce i mocno zakręcamy, oczywiście możemy do butelki dorzucić cekiny, koraliki, czy kryształki – będzie wówczas ciekawiej. Bawiąc się taką butelką stymulujemy zmysł wzroku.

 

Zabawa kostkami lodu – wystarczy zrobić kostki lodu, mogą być w różnych kształtach, z gotowych kostek możemy budować lodowe budowle. Możemy też wcześniej dodać do wody barwnika – wówczas kostki świetnie będą nadawały się do malowania. Zabawa ta stymuluje przede wszystkim zmysł dotyku.

Udanej zabawy w oczekiwaniu na prawdziwą zimę i śnieg 

 

 

Anna Chacińska

pedagog specjalny, specjalista integracji sensorycznej

2020 ENCE PENCE - Wszelkie prawa zastrzeżone.