Szybki kontakt
+48 570 739 321

30 dni na zwrot
towaru

PROMOCJA Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw duży KOMPOZYCJA 1/2

Cena: 396 PLN
Stara cena: 467 PLN, Oszczędzasz: 71 PLN
Ilość sztuk: 

Zastanawiasz się do czego służą dyski i ścieżki sensoryczne?

 

Dyski i ścieżki sensoryczne są doskonałym narzędziem wspomagającym rozwój sensoryczny dziecka. Chodzenie po zróżnicowanych fakturach i różnorodnym podłożu pobudza receptory dotykowe oraz proprioceptywne (czucia głębokiego), znajdujące się w stopach. Dzięki temu dziecko rozwija percepcję wzrokową, dotykową, równowagę i koordynację ruchową. Spacer po ścieżce korzystnie wpływa na planowanie ruchu, motororykę dużą i pamięć przestrzenną. Zabawa na ścieżce, poprawia koncentracje, pozwala się wyciszyć dziecku, i skupić na zdaniu co korzystnie wpływa na osiągnięcie lepszych wyników w szkole poprzez budowanie nowch połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpreracje bodźców dotykowych i wzrokowych, powstających podszas stymulacji zmysłów dostarczanej przez dyski sensoryczne. 

 

Dyski sensoryczne w połączeniu z mini sensorkami, są również wspaniałą pomocą do ćwiczeń różnicowania dotykowego. Przed dzieckiem zostaje postawione

wyzwanie w postaci odnalezienia i określenia tego samego wypełnienia dysku i sensorka. Zabawa może odbywać się z zamkniętymi lub otwartymi oczami. 

 

Dodatkowo, ścieżka senosryczna jest bardzo dobrą propozycją dla kreatywanych zabaw dla dzieci, lubiących aktywnie spędząć czas. Budowanie torów przeszkód, slalomow a może powstanie wyspa na których żyją zwięrzęta? A jak nie dzikie zwięrzęta opanują tajemniczą wyspę to może powstanie miasto, na którym będą odbywać się wyścigi aut? Pomysłów na codzienne wykorzystanie dysków ze ścieżki senosrycznej nie ma granic. 

 

Dzięki naturalnej fakturze naszych dysków, wrażenia dotykowe i wzrokowe przypominają te, których doświadczamy na leśnej ścieżce, morskiej plaży czy w kuchni. 

Wrócimy pamięcią do piaszczystej plaży, morskiej bryzy, zapachu lasu czy świeżo upieczonej szarlotki. A błękit nieba otuli naszą wyobraźnię w trakcie wspomnień z biegania po łące. 

 

 

Wszystkie dyski, posiadają antypoślizgowe elementy, dzięki czemu maluch, może swobodnie i bezpiecznie przemieszczać czy skakać po dyskach. 

 

Każda ścieżka senoryczna, zawiera specjalną instrukcje z opisem na wykorzystanie ścieżek senorycznych w codziennej zabawie. Zastosowanie jej w codziennej zabawie jest bardzo szerokie a dodatkowo wpływa na rozówj wyobraźni dziecka i stanowi idealną bazę do kreatywnych i wspomagąjących rozówj zabaw.  

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie, specyjalny zestaw dysków, tworzący unikatową ścieżkę sensoryczną. 

 

Zestaw składa się: z 4 dysków o średnicy 30 cm, z wypełnieniami: 

- Pomarańcza

- Sznur 

- Muszle

- Zielone kamienie

 

Opis faktur: 

 

Ten cytrus ma moc witamin, żywy kolor plastrów pomarańczy przywołuje w ustach jej smak, a przyjemny zapach pobudza receptory węchowe. Lekko  chropowata struktura pobudza receptory czuciowe w dłoniach i stopach, dostarczając nieoczywistych doznań dotykowych i proprioceptywnych.

 

Stąpając po linie jak po dywanie delikatnie masujemy stopy, stymulując znajdujące się w nich receptory czuciowe i proprioreceptory. Faktura jest lekko chropowata, dotykanie jej daje mnóstwo przyjemnych doznań  dotykowych,  a wodzenie palcem po zwiniętym sznurze zaangażuje również zmysł wzroku.

 

Muszle wyrzucone przez morze i zebrane na plaży, przypominają wakacyjne zabawy. Ich ciekawa faktura rozwija wrażliwość dotykową, a nietypowy kształt zachęca do dotykania i stąpania, co angażuje również mięśnie, w których znajdują się proprioreceptory.

 

Zielone, szklane kamyki przywołują na myśl krople porannego deszczu na mchu. Opływowy i gładki kształt daje delikatne i przyjemne doznania sensoryczne. Dotykając ich stymulujemy czucie powierzchowne, natomiast chodząc po nich dostarczamy naszym stopom dodatkowo stymulacji proprioceptywnej. Lśniące w świetle kamienie będą również zapewniały ciekawe doznania wzrokowe.

 

 

 

Pomoc dydaktyczna "Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw duży Kompozycja" : 

- czas realizacji zamówienia: 7 dni roboczych

Ze względu na naturalne pochodzenie komponentów, pomoc dydaktyczna może nieznacznie różnić się od zdjęcia.

 

Produkt przeznaczony do użytku pod bezpośrednim nadzorem osoby dorosłej. 

Nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat. 

 

 

  • Średnica : 30 cm
  • Grubość : 2 cm
  • W zestawie : 4 szt dysków sensorycznych dużych
  • karta produktu do pobrania w stopce strony :

2020 ENCE PENCE - Wszelkie prawa zastrzeżone.