Szybki kontakt
+ 48 691 398 542

30 dni na zwrot
towaru
Polski englisch
Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw mały basic

Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw mały basic

Producent: ENCE PENCE
Cena: 499 PLN
Ilość sztuk: 

Zastanawiasz się do czego służą dyski i ścieżki sensoryczne?

 

Dyski i ścieżki sensoryczne są doskonałym narzędziem wspomagającym rozwój sensoryczny dziecka. Chodzenie po zróżnicowanych fakturach i różnorodnym podłożu pobudza receptory dotykowe oraz proprioceptywne (czucia głębokiego), znajdujące się w stopach. Dzięki temu dziecko rozwija percepcję wzrokową, dotykową, równowagę i koordynację ruchową. Spacer po ścieżce korzystnie wpływa na planowanie ruchu, motororykę dużą i pamięć przestrzenną. Zabawa na ścieżce, poprawia koncentracje, pozwala się wyciszyć dziecku, i skupić na zdaniu co korzystnie wpływa na osiągnięcie lepszych wyników w szkole poprzez budowanie nowch połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpreracje bodźców dotykowych i wzrokowych, powstających podszas stymulacji zmysłów dostarczanej przez dyski sensoryczne. 

 

Dyski sensoryczne w połączeniu z mini sensorkami, są również wspaniałą pomocą do ćwiczeń różnicowania dotykowego. Przed dzieckiem zostaje postawione

wyzwanie w postaci odnalezienia i określenia tego samego wypełnienia dysku i sensorka. Zabawa może odbywać się z zamkniętymi lub otwartymi oczami. 

 

Dodatkowo, ścieżka senosryczna jest bardzo dobrą propozycją dla kreatywanych zabaw dla dzieci, lubiących aktywnie spędząć czas. Budowanie torów przeszkód, slalomow a może powstanie wyspa na których żyją zwięrzęta? A jak nie dzikie zwięrzęta opanują tajemniczą wyspę to może powstanie miasto, na którym będą odbywać się wyścigi aut? Pomysłów na codzienne wykorzystanie dysków ze ścieżki senosrycznej nie ma granic. 

 

Szukasz pomysłów na wykorzystanie dysków w codziennej zabwie, znajdziesz je tu: 

 

Dzięki naturalnej fakturze naszych dysków, wrażenia dotykowe i wzrokowe przypominają te, których doświadczamy na leśnej ścieżce, morskiej plaży czy w kuchni.  Wszystkie dyski, posiadają antypoślizgowe elementy, dzięki czemu maluch, może swobodnie i bezpiecznie przemieszczać czy skakać po dyskach. Dodatkowo ścieżka basic jest ultra lekka, dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci mogą ją przenosić. 

 

Każda ścieżka senoryczna, zawiera specjalną instrukcje z opisem na wykorzystanie ścieżek senorycznych w codziennej zabawie. Zastosowanie jej w codziennej zabawie jest bardzo szerokie a dodatkowo wpływa na rozówj wyobraźni dziecka i stanowi idealną bazę do kreatywnych i wspomagąjących rozówj zabaw.  

 

Przygotowana przez Nas ścieżka basic jest zbiorem różnorodnych wypełnień wpływających odpowiednio na receproty

 

Ścieżka składa się 4 dysków kwadratowych z nastepującymi wypełnieniami: 

 

- muszle 

 Ich ciekawa faktura rozwija wrażliwość dotykową, a nietypowy kształt zachęca do dotykania i stąpania, co angażuje również mięśnie, w których znajdują się proprioreceptory.

- drobne białe kamienie

 Przyjemnie stymulują stopy i ręce w trakcie chodzenia i dotykania, angażując zmysł dotyku i propriocepcji.

- sznur jutowy 

Stąpając po linie jak po dywanie delikatnie masujemy stopy, stymulując znajdujące się w nich receptory czuciowe i proprioreceptory. Faktura jest lekko chropowata, dotykanie jej daje mnóstwo przyjemnych doznań  dotykowych,  a wodzenie palcem po zwiniętym sznurze zaangażuje również zmysł wzroku.

- kawa ziarnista

Drobne, czarne ziarna delikatnie stymulują stopy i dłonie.  Chodzenie po pachnącym kawą dysku zapewnia ekspresowe pobudzenie zmysłów – przede wszystkim węchu, ale też dotyku i propriocepcji.

 

 

Pomoc dydaktyczna "Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw duży basic" : 

- czas realizacji zamówienia: 7 dni roboczych

Ze względu na naturalne pochodzenie komponentów, pomoc dydaktyczna może nieznacznie różnić się od zdjęcia.

 

Produkt przeznaczony do użytku pod bezpośrednim nadzorem osoby dorosłej. 

Nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat. 

  • Szerokość 28 cm :
  • Długość 28 cm :
  • Grubość : 1,2 cm
  • Średnica koła : 25 cm
  • W zestawie : 4 szt dysków sensorycznych dużych
  • karta produktu do pobrania w stopce strony :

Facebook Instagram

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

Młochowska 88
05-831 Rozalin
woj. mazowieckie

telefon

telefon:

+48 691 398 542

mail

e-mail:

sklep@encepence.info

 

2020 ENCE PENCE - Wszelkie prawa zastrzeżone.