Szybki kontakt
+48 570 739 321

30 dni na zwrot
towaru
Polski englisch

Kategorie

Na czym polega terapia integracji sensorycznej?

 

Terapia integracji sensorycznej to przede wszystkim ukierunkowana zabawa, która ma wywołać odpowiednie reakcje organizmu, na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne.

Terapia ma za zadanie pomóc dziecku we właściwy sposób odbierać, porządkować i organizować bodźce docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów. Podczas terapii integracji sensorycznej, oprócz sprzętów stymulujących bazowe układy sensoryczne, wykorzystywane są różne pomoce sensoryczne stymulujące zmysł dotyku, słuchu, wzroku, węchu oraz dydaktyczne, a wśród nich układanki, puzzle, labirynty. U nas znajdziecie pomoce dydaktyczne, które są jednocześnie sensoryczne i naturalne - o różnych fakturach, kształtach i kolorach oraz wydających różne dźwięki. Zadbaliśmy o wszystko - zapraszamy do sklepu!

 

Co to jest integracja sensoryczna?

 

Integracja sensoryczna jest to proces neurologiczny, w którym mózg odbiera i organizuje informacje sensoryczne płynące z ciała oraz środowiska, a następnie tworzy adekwatną do nich odpowiedź organizmu.

Prawidłowe przetwarzanie bodźców sensorycznych stanowi podstawę gotowości szkolnej, jest ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego oraz rozwoju kompetencji społecznych.

 

2020 ENCE PENCE - Wszelkie prawa zastrzeżone.